ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Закулісся кадрової сесії Кіровоградської міської ради

Закулісся кадрової сесії Кіровоградської міської ради

За масштабом наслідків третє пленарне засідання першої сесії Кіровоградської міськради може й не тягне на порівняння із сумнозвісним «16 січням», проте за своєю формою дуже нагадує кращі традиції режиму «регіоналів». Лише волевиявлення в ручному режимі не вистачало для повної подібності із голосуваннями у Верховній Раді часів Януковича. За заголовками кіровоградських ЗМІ про призначення секретаря міськради та голів і членів депутатських комісій стоїть чимало кулуарних домовленостей, політичних змов, і, навіть, адміністративний тиск, у вигляді дзвінків з будівлі, що знаходиться за тепер уже стелою пам’яті Небесній сотні. Були також й свої «смотрящі» у залі засідань, та ручний юрвідділ на підборах. 

Пленарне засідання, яке ледве розпочалось, вимушено призупинили. Депутати не проголосували за порядок денний і міський голова Андрій Райкович оголосив перерву. Ще до початку засідання стало відомо, що на посаду секретаря міськради мер внесе на розгляд кандидатуру Володимира Смірнова від «Самопомочі», який одночасно є членом новоствореної депутатської групи «Європейський вибір», що складається зі свободівців, радикалів та представників тієї ж «Самопомочі».

Після 20-хвилинних перемовин, депутати все ж схвалили порядок денний, виключивши питання про обрання складу виконкому. Далі, крихка більшість все ж підтримала пропозицію Райковича про обрання секретарем міськради Смірнова.

Проте лічильна комісія не змогла встановити результати таємного голосування. Адже у бюлетенях замість загальноприйнятих «галочок» були проставлені букви «б», «п» і «р». У політичних колах вважають, що такий крок був вчинений задля контролю за своїми ж депутатами, адже, й серед них вочевидь немає 100-відсоткової єдності. Також «голосування буквами» дало можливість проконтролювати чи проголосували за пропозицію інші колеги, з якими раніше домовлялись. Проте лічильна комісія, у складі якої було 6 депутатів, не встановила результати. Не допомогла й консультація юридичного відділу, спеціаліст якого запевняв, що будь-яка позначка в межах відведеної клітинки вважається такою, що має бути зарахованою, як голос. Думки лічильної комісії розділились навпіл: троє вважали, що таке голосування прийнятне, троє – ні. Аби переконати голову лічильної комісії, який виступав проти, підключилась «важка артилерія». Незрозуміло яким боком серед депутатів міськради затесався «доктор, що йде лікувати країну».

Замість роботи в парламенті він доводив голові лічильної комісії, що букви у бюлетенях варто вважати голосами. У кращих традиціях «Сім’ї», на членів комісії здійснювався тиск у телефонному режимі. У кулуарах ходили розмови, що «Батьківщина» і «БПП» зацікавлені у обранні саме запропонованого мером кандидата на посаду секретаря. В очах громадськості кандидатура із «Самопомочі» виглядала б як демократичний крок влади, а мер мав би підконтрольну більшість у міськраді. Адже новостворена депгрупа «Європейський вибір», має доволі потужний депутатський склад і з огляду на загалом невелику кількість депутатів у міськраді сьомого скликання, може серйозно впливати на прийняття рішень, приєднавшись до об’єднання БПП і «Батьківщини». Між депутатами цієї групи та Райковичем відбулась неформальна розмова, під час якої обговорювали призначення на посаду секретаря саме Смірнова. І вже напередодні сесійного засідання, міський голова запросив до себе молодого політика та озвучив пропозицію. Проте з огляду на «регіоналівський» досвід частини депутатів БПП, не виключено, що хід думок цих товаришів виглядає саме так. Меру ж просто-напросто вигідно мати ще недосвідченого у підкилимних іграх секретаря, яким можна легко маніпулювати.

Далі, після невдалого голосування, знову було оголошено перерву. Поки лічильна комісія готувалась до повторного волевиявлення, з потрібними депутатами проводилась «виховна робота». Також було змінено голову лічильної комісії Володимира Зайченка на Сергія Бойка, із Радикальної партії, що увійшла до депгрупи «Європейський вибір», яка і лобіювала призначення Смірнова. Зрештою, «сталось». Секретаря 24-ма голосами «за» було обрано. Лише 13 проголосували «проти» і 4 «утрималось».

Потім депутати браво і майже одноголосно підтримали важливі для міста питання бюджетних перерозподілів, взяли на баланс міста квартири для родин загиблих військових, затвердили положення про «соціальну картку».

Проте цілком несподівано з голосу «батьківщинівця» Олександра Цертія депутати погодились розглянути і питання про склад виконавчого комітету міськради, хоча на початку сесійного засідання виключили цей проект рішення з порядку денного. Цікаво, що ще зранку склад виконкому передбачав лише 15 членів. Проте протягом кількох годин до проекту було додано ще шістьох осіб - двох «укропівців», по одному «свободівцю» та «радикалу», екс-кандидата в депутати від БПП Андрія Кролевця та приватного підприємця Артема Касьяненка. Таким чином було скріплено союз між БПП, радикалами, «УКРОПом» та свободівцями. Заодно і протисли ще кількох осіб з команди Райковича.

Попри заперечення частини депутатів, після ударного голосування за виконком, було підтримано пропозицію схвалити склад і чисельність депутатських комісій. Узгодження ласих посад затягнулось до пізнього вечора. Лише на початку 22.00 депутати проголосували за призначення голів та членів комісій. Депутат ПП «Рідне місто» Олександр Шамардін запропонував проголосувати окремо за голів та членів комісій. Адже по кілька осіб подали свої кандидатури на голів комісій, і, відповідно, мало б пройти рейтингове голосування. Проте спеціаліст юрвідділу міськради, невиразно заперечила проти такої пропозиції. «Це ж підготовано одним проектом рішення. Як ви це бачите? Це потрібно подавати пропозиції», - прокоментувала Марина Смаглюк.

Проте після того, як було підтримано проект по комісіях, депутати зрозуміли, що тепер три комісії мають по двоє голів. Адже пропозиції, які надходили від депутатів, не розглядались шляхом рейтингового голосування, а приймались пакетом. Аж спітнівши, міський голова Андрій Райкович, запропонував у такому разі проголосувати за конкретні комісії окремо. Хоча, якщо вірити словам спеціаліста юрвідділу Марини Смаглюк, оскільки проект рішення є цілісним, то й голосування має відбуватись пакетом. Також надійшла пропозиція відмінити прийняте рішення, і розглянути окремо, як раніше й пропонував Шамардін. Проте підконтрольні меру депутати демонстративно не голосували за це. З огляду на конфліктність ситуації і доволі пізній час, міський голова закрив засідання. На питання як так вийшло, що у трьох комісіях буде по двоє голів, Райкович сказав, що «нічого поганого у цьому немає». Виникає риторичне запитання, а навіщо тоді люди Райковича так відстоювали у судах скасування результатів виборів на кількох дільницях, де переміг Артем Стрижаков? Можливо варто було б домовитись і про подвійне мерство? Один мер – по парних датах, інший – по непарних… 


1000 0
НОВИНИ


Loading...