ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
30.03.2016 | 10:21

Володимир Смірнов: «Коли постає вибір між принципами і посадою - я залишаюсь на своїх принципах»

Володимир Смірнов: «Коли постає вибір між принципами і посадою - я залишаюсь на своїх принципах»

Як учора інформував «РК», з посади секретаря міської ради було звільнено Володимира Смірнова («Самопоміч»). «За» таке рішення проголосували депутати «БПП», «Батьківщини», «РПЛ», «Свободи» і «Самопомочі».

Володимир Смірнов повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці чому так сталось і розповів про кулуарні домовленості у місьркраді:

«Як я став депутатом, то ініціював депутатську групу "Європейський вибір". В неї увійшли РПЛ, Самопоміч і Свобода. Ідея була в тому, щоби об'єднати невеликі демократичні сили, і мати можливість впливати на ситуацію в місті. Нас стало 8, а це вже серйозна кількість. Так я став секретарем міськради.
Ми повністю підтримали міського голову, дали йому карт-бланш. Приймали все що він пропонував, приймали всі, навіть спірні його рішення.
Я особисто неодноразово відстоював його перед колегами депутатами, казав: дайте людині час попрацювати, вникнути, адаптуватись до нової для нього посади, дайте можливість проявити себе, зачекайте, потерпіть.
В той же час, і я набував досвіду як секретар. Я віднісся до цієї роботи із всією відповідальністю та наполегливістю, враховуючи брак досвіду.
Однією із головних функцій секретаря є забезпечення рівних можливостей та умов для кожного депутата, незалежно чи він в більшості чи в оппозиції. Бо за кожним депутатом - його округ і його виборці - містяни, І я це сприйняв надзвичайно серйозно.
І я намагався надати таку рівність депутатам.
Наступним важливим і принциповим для мене питанням - було самі демократичні принципи. Тобто, демократичний шлях прийняття рішень, баланс між повноваженнями і контролем, унеможливлення одноосібного керування. Бо як показує історичний досвід - одноосібне керування - хибний і слизький шлях.
Для цього, я намагався відстоювати і інтереси депутатів перед міським головою.
Наступне, що було принциповим для мене - дотримання домовленостей. Саме тому, я підтримував кандидатуру Колісниченка, навіть в розріз із позицієй інших представників САМОПОМОЧІ.
І ще, для мене було надзвичайно важливе питання нового регламенту. Бо я був його ініціатором і дуже багато зусиль прикладав до його розробки і проштовхування.
І от, на другому засіданні другої сесії, Андрій Павлович оголошує: трете засідання другої сесії буде присвячено питанню регламенту КМР7.
Ну, супер думаю я. Нарешті.
В періоді між засіданнями, я презентував проект регламенту на планово-бюджетній комісії, і там Ігор Волков зауважив, що я як секретар, відповідальний за неврегульоване питання, із двома депутатами, які не увійшли в жодну депутатську комісію і треба з цим щось робить, бо це ж мої обов'язки. Ок, кажу, врегулюємо.
Іду до мера, щоби погодити, запропонував внести зміни до положення і розширити склад комісій з 7 до 9 депутатів. Мер запропонував розширити склад тільки комісії ЖКГ, до якої були написані заяви двох депутатів і в якій не було представників групи Рідний Край і ОппоБлоку.
І це дійсно важливо, щоби всі депутатські фракції могли представляти інтереси своїх виборців в комісії яка регулює одну з найважливіших сфер - ЖКГ.
На тому й домовились. Були підготовлені проекти рішень, поставлені в порядок денний матеріали роздані депутатам.
На погоджувальній нараді, за день до сесії, міський голова знімає два питання по комісії ЖКГ, і підтримує пропозицію Волкова перенести питання регламенту з позиції 2 в порядку денному, на позицію 170. Тобто в кінець.
Я не погоджувався, настоював на збережені попередньої домовленості, що це засідання присвячене РЕГЛАМЕНТУ і це питання не може бути останнім. Та мер до уваги, нажаль, не взяв.
Тоді, я звернувся до депутатів Європейського Вибору, з пропозицією відстояти моє питання, і врешті решт, стати групою яка може відстоювати свої питання, навіть врозріз із позицією мера. Депутати мене попередньо підтримали, та стояло питання як це робити, і де взяти більшість.
В форматі існуючої так званої "більшості" - було зрозуміло з погоджувальної наради що підтримки немає.
Тоді, я звернувся до групи Рідний Край і до Опоблоку. Бо їх цікавило входження їх депутатів в комісію ЖКГ, і ми домовились про створення ситуативної більшості на 3 питання: регламент і комісії.
Я вбачав в прийнятті регламенту "умовною опозицієй" як вірний і практикований в світі досвід. Бо регламент прийнятий опозицією - це хороший, демократичний регламент.
Отже, зранку перед сесією, відпала Свобода, мовляв - ми не можемо голосувати разом з ОБ, та без двох в нас вистачало до більшості, і ми пішли в цю процедуру без них.
Та нажаль, в самий відповідальний момент, коли вже розпочались голосування за порядок денний, отримав повідомлення від Радикалів: ми не підтримаємо...
І ситуативну більшість було провалено.
Ясно, що це для мене був суттєвий і болісний удар. Я відповів: я виходжу з ЄВ.
Далі ви все знаєте.
Мене звинуватили що я продався і бог зна ще в чому, виключили з Європейського Вибору і зняли.
Я намагався створити реальну депутатську групу, яка би могла не прогнутися і відстояти свої інтереси. Та нажаль, сталося те як сталося.
Висновки - кожен робить свої. Я свої.
Для мене ця посада ніколи не була і не могла бути тим важелем яким мене можна тиснути чи тим гачком за який мене можна смикати.
Бо коли постає вибір між принципами і посадою - я залишаюсь на своїх принципах.
Дякую за увагу». 

176 0
НОВИНИ


Loading...