ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
11.03.2016 | 16:20

У Кіровограді назріває масштабний мітинг пенсіонерів МВС

У Кіровограді назріває масштабний мітинг пенсіонерів МВС

Слідом за «АТОшним майданом» та масовим пікетом злинчан, які постраждали через рейдерство, в обласному центрі може вибухнути протест ветеранів МВС. До пікету колишніх правоохоронців спонукає проблема, витоки якої лежать ще у 2008 році. Про неї кореспонденту «РК» розповів голова Координаційної Ради ветеранських і громадських організацій Кіровоградської області Микола Швець.

За його словами, на Кіровоградщині більше 900 пенсіонерів МВС досі не можуть отримати законну надбавку за розшукову, розвідувальну, оперативно-розвідувальну (далі ОРД) роботу, яка була передбачена постановою Кабміну від 7 листопада 2007 року №1294 «Про упорядкування структури і умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та іншими нормативними актами.

Разом з тим, згідно законодавства, в разі зміни якогось виду грошового забезпечення, проводиться відповідний перерахунок пенсії з урахуванням цих змін. Тобто, якщо працюючий правоохоронець отримує право на якусь нову надбавку, то вона автоматично вноситься у пенсійну довідку його колеги-пенсіонера. Проте майже тисяча пенсіонерів ОВС так і не отримали доплату за ОРД, на відміну від усіх інших областей України.

Як з’ясувалось, причиною того є низка факторів. Зокрема, під час підготовки довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії в 2008 році управлінням МВС у Кіровоградській області не була включена надбавка за ОРД. Після численних звернень пенсіонерів до Генпрокуратури, Міністерство у квітні 2013 р. надало вказівку УМВС України в Кіровоградській області підготувати нові довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсій.

Загалом більше 900 довідок було підготовлено і направлено до головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області в квітні 2013 р.

Але головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області зробило перерахунок тільки для 78 пенсіонерів, іншим — відмовилось це робити, що є грубим порушенням Закону.

Постанова КМУ № 45/2008 р. чітко говорить, що уповноважені органи (в даному випадку – УМВС України в Кіровоградській області) державних органів (в даному випадку – МВС України) готують нові довідки для перерахунку пенсій, передають їх до територіальних управлінь Пенсійного фонду, а в Пенсійному фонді розраховують (перераховують) пенсії на основі поданої довідки для кожного пенсіонера. Але керівництво Пенсійного фонду України та головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області перевищило свої повноваження – почало самостійно визначати, кому з пенсіонерів враховувати надбавку за ОРД, а кому ні, і вирішило для 877 пенсіонерів МВС не враховувати її.

З того часу триває паперова тяганина, але пенсіонери досі не отримують законну надбавку, в той час, як у інших областях України цей процес був проведений автоматизовано.

Микола Швець наголосив, що правоохоронці, про яких іде мова, вийшли на пенсію до 2000 року, коли міліція ще була не такою скомпрометованою, як у часи правління Януковича. Чимало ветеранів міліції брало участь у розслідуванні вбивств, оперативній роботі. Проте сьогоднішня позиція Пенсійного фонду і керівництва Мінсоцполітики, полягає у постійному відфутболюванні пенсіонерів бюрократичними відписками.

Аби зарадити ситуації, за ініціативи ветеранського об’єднання при Кіровоградській ОДА у червні минулого року відбулось засідання розширеної Ради ветеранської організації управління МВС України у Кіровоградській області під головуванням заступника голови ОДА Віти Атаманчук. Тоді було прийняте рішення спільно підготувати звернення та направити його Міністрам соціальної політики та внутрішніх справ України. Проте звернення не дало результатів, адже Мінсоцполітики визнало дії управління Пенсійного фонду в області щодо невиплати надбавки за ОРД 955-тьом пенсіонерам ОВС такими, що відповідають законодавству.

Проте за словами Миколи Швеця, який має юридичну освіту, відповідь Мінсоцполітики містить низку суперечностей з українським законодавством. Крім того,  з 1 січня 2016 року набрав чинності закон №614-VIII "Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення", який захищає право пенсіонерів-військовослужбовців на перерахунок пенсій. Згідно закону, перерахунок пенсій, які не проведений з вини органів Пенсійного фонду або державних органів, що видають відповідні довідки, проводиться з моменту виникнення права на нього без обмеження терміну. Але на вулиці вже березень, а виплат колишні розшукові досі не отримали. У зв’язку з цим, направили листа до голови ОДА та Мінсоцполітики, у якому зазначили, що у разі невиконання Закону, залишають за собою право влаштувати мітинг-протест, а також можуть вдатись до перекриття дороги. За словами Миколи Швеця, таких ошуканих пенсіонерів може вийти близько восьмиста. 


1330 0
НОВИНИ


Loading...