ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Про Мінські домовленості, Гризлова та зміни до Конституції

Про Мінські домовленості, Гризлова та зміни до Конституції

Що стоїть за словами Президента?

Три повідомлення в пресі.

«Представник Росії Борис Гризлов прибув в українську столицю на особисте запрошення президента Петра Порошенка. Саме тому для його літака був оперативно забезпечений повітряний коридор і дозвіл на посадку. Метою цієї зустрічі було обговорення головних пунктів у відносинах Москви з Києвом. За даними джерела, Гризлов отримав санкцію Володимира Путіна на цю розмову. Однією з тем переговорів були конституційні зміни, які мають бути внесені на голосування українського парламенту до кінця поточної сесії. Нещодавно президент Росії Володимир Путін в інтерв'ю виданню Bild звинувачував українську владу у невиконанні пункту Мінських угод про внесення змін в Конституцію України».
«Президент наголосив про неприпустимість відкладення кримського питання і підкреслив важливість запуску міжнародного механізму з деокупації півострова", – йдеться в повідомленні прес-служби глави держави. -  Про це він заявив на зустрічі з послами іноземних держав в Україні 12 січня. Порошенко також запевнив, що Україна залишається відданою виконанню Мінських домовленостей, на противагу Росії».
«Наша мудрість полягає в тому, що ми маємо запропонувати нові підходи до політики на Донбасі і нові, перезавантажені політично, підходи у Криму. Якщо ми дійсно хочемо, скажімо, щоб Крим був з Україною. Я не хочу сказати, щоб він знову повернувся в Україну і був таким, яким він був до цього. Це вже нереальне завдання. Але політика має бути перезавантажена. В чому план, в чому проблема? Беремо Крим. Що ми чуємо від влади: якщо ми будемо жити краще в Україні, то Крим сам захоче прийти назад до нас. Це ілюзії, повірте мені. Ніколи соціальне питання не вирішить проблему Криму. Проблема Криму – це політичне питання. Найширше політичне питання, не тільки України, а України і Росії, України і світу. Як я це бачу? Ну скажімо, є приклади у світі – Гонконг, Південний Тіроль. Коли територія Криму має широку державну автономію, але входить до складу Української держави».

Перше повідомлення зафіксувало подію 11 січня. Друге – 12 січня. Третє – цитата з інтерв’ю першого президента Леоніда Кравчука телеканалу нинішнього президента, тобто 5-му, даного ним 13 січня. Як сказав би російський «златоуст» Дмітрій Кісєльов: «Совпадение? Не думаю».

Тепер лише залишається здогадуватися, яку дулю в кишені підготував Україні її президент. Втім, чекати залишилося недовго: зміни в Конституцію в частині децентралізації повинні бути розглянуті парламентом на поточній сесії, тобто до 2 лютого.


681 0
НОВИНИ


Loading...