ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Офіційна позиція «Самопомочі» щодо відставки Смірнова та змін до регламенту

Вчорашнє звільнення представника «Самопомочі» Володимира Смірнова з посади секретаря Кіровоградської міської ради не завадить нашим представникам і надалі відстоювати демократичні засади та домагатися прозорої і відкритої роботи депутатського корпусу. На жаль, відповідні прогресивні зміни до Регламенту міської ради, які напрацювала робоча група на чолі з Володимиром Смірновим, не в повному обсязі підтримані нашими колегами з інших партій.
Водночас депутати проголосували за поправку до статті 3 Регламенту, за якою представники громади мають за день до сесії подати письмову заяву, аби бути присутніми на засіданні. Поправкою до статті 11 затвердили, що обрання заступника голови постійних комісій є у розпорядженні постійних комісій. Стаття 16 тепер дозволяє лише міському голові пропонувати кандидатів на посаду заступників. Крім того передбачена ще низка поправок, більшість з яких суто технічні, інші стосувалися вагомих для громади моментів. Не зважаючи на низку дорадчих зустрічей з громадськими активістами, більшість їхніх правок до регламенту не врахували.
Можливо, тому що депутати ще не готові слідувати європейським цінностям та переймати європейську політичну культуру не на словах, а на практиці. Не зважаючи на політичні спекуляції і заяви щодо причин відставки, вчорашнє вибіркове прийняття змін до Регламенту, запропонованих робочою групою та погоджених із громадськістю, яскраво свідчать про реальні мотиви звільнення Володимира Смірнова, який послідовно відстоював нові принципи в роботі міськради.
Ми відповідально заявляємо, що не проводили кулуарних переговорів та утаємничених перемовин ні з окремими депутатами, ні з депутатськими фракціями щодо збереження за нашим депутатом посади секретаря. Оскільки головні завдання, які ми перед собою ставимо, - зробити діяльність органів місцевого самоврядування максимально прозорими та відкритими для громадян, налагодити комунікації між виборцями та їхніми обранцями - не залежать від того, хто з нас яку посаду обіймає.
Ми завжди дотримувалися та будемо дотримуватися моральних та політичних принципів «Самопомочі» й намагатимемося донести до інших, що депутат, перш за все, повинен працювати на благо громади. Ми залишаємося відкритими для конструктивної співпраці з іншими депутатськими фракціями та групами, якщо вона буде в інтересах міста і кіровоградців.

379 0
НОВИНИ


Loading...