ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

На Кіровоградщині стартував масштабний патріотичний проект на підтримку внутрішньо переміщених осіб

На Кіровоградщині стартував масштабний патріотичний проект на підтримку внутрішньо переміщених осіб

Другий фронт – юридичний

Окупація Російською Федерацією території Автономної Республіки Крим, а також збройний конфлікт на Сході України призвели до того, що більше двох мільйонів осіб вимушені були покинути свої домівки та стати переселенцями. Держава в міру своїх можливостей робить усе, щоб полегшити їхнє життя на новому місці. Однак, не все так однозначно. Факти свідчать про наявність негативних тенденцій, які суттєво впливають на становище внутрішньо переміщених осіб та реалізацію їхніх прав. І тут, як це вже стає нормою, на допомогу приходить громадськість. Влітку нинішнього року  започатковано Всеукраїнський громадський рух «Сила права», завдання якого полягає в наданні правової підтримки громадянам, що постраждали від російської збройної агресії. Очолив його відомий політик, народний депутат трьох скликань Андрій Сенченко. Членом координаційної ради стала наша землячка, котра недавно тимчасово очолювала  Луганську облдержадміністрацію і багато зробила для вивезення з небезпечної зони тамтешніх мешканців, у тому числі дітей, Ірина Веригіна. «Сила права» постійно розширює своє представництво на території України. Діє таке і в Кіровограді. На наше прохання координатор обласної організації руху Катерина Потлова розповідає:

«Сила права» - це громадська правозахисна організація, що надає безкоштовну правову підтримку громадянам із Криму та Донбасу, які постраждали від агресії. Рух фактично відкрив другий, юридичний, у суті своїй гуманітарний фронт проти держави-агресора. Своє завдання ми бачимо у цивільному контролі над виконанням законів, зокрема «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» та про  сприяння зайнятості переселенців. Ми взяли на себе місію зі створення системи масової правової підтримки потерпілих громадян, одержання ними компенсації матеріальної та моральної шкоди. Вона полягає у  наданні безкоштовної допомоги в збиранні та відновленні первинних документів, розрахунку суми збитку, підготовці заяв до суду і супроводі позовів громадян на всіх етапах  судових процесів, аж до фактичного отримання ними компенсації збитків. Паралельно,  залучаючи до роботи в регіональних приймальних молоді з відповідною освітою, рух формує нову юридичну еліту, якої так потребують судова та правоохоронна системи країни. Старт у цьому масштабному, патріотичному проекті відкриє для них шлях до професійної кар’єри. Вся наша робота здійснюється силами членів організації, волонтерів і невеликої кількості штатних працівників. Якщо ви або ваші близькі постраждали від російської агресії, можете звернутися за правовою допомогою до нашої приймальні.

Вона знаходиться за адресою: м. Кіровоград, вул. Велика перспективна, 78, кабінет 104; телефони 0522-33-24-53. А тих, хто прагне допомагати постраждалим та удосконалитися в юридичній практиці, запрошуємо до нас приєднатися.  


231 0
НОВИНИ


Loading...