ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Комсомольські збори, на яких може народитися крокодил

Комсомольські збори, на яких може народитися крокодил

У ЗМІ з’явились короткі повідомлення, що новим головою обласної організації Спілки журналістів обрано власного кореспондента газети «Голос України» Петра Мельника. Але ХІV обласна конференція НСЖУ, крім цього продемонструвала певні тенденції у журналістському середовищі Кіровоградщини. Одна з них – фактично зміна поколінь керівництва обласної організації.

Якщо Юрій Сердюченко, який  мало не два десятки років очолював спілку,  журналіст ще комуністичного призову, то Петро Мельник прийшов у активну журналістику  уже в часи незалежності. Так само значно молодшим стало і правління обласної організації, куди цього разу обрано Дмитра Кобця, Валерія Лебедя,  Андрія Трубачова, Олену Квашу, Євгенію Ніколаєву, Руслану Сороку. Основу, звісно, склали досвідчені члени правління – Ігор Леус, Ірина Балашова, Віктор Голобородько, Валерій М’ятович, Віктор Іщенко, Володимир Крутоус, Ігор Філіпенко.

Таке певне оновлення, хочеться вірити, сприятиме пожвавленню діяльності спілки, хоча  більшість виступаючих на конференції наголошували, що уже почала працювати і поповнюється новими іменами ціла кагорта молодих журналістів, яких слід залучати до спілчанських справ. Так само їй потрібне удосконалення, творче зростання.  На жаль, про необхідність роботи зі словом, особливо важливу для молоді, згадав тільки Валерій М’ятович. Очевидно, слід  підтримувати талановиту молодь, заохочувати, можливо, організувати для неї окремий  конкурс, аби вона могла повніше заявляти про себе. У цьому напрямку правлінню, можливо, варто виробити окрему  стратегічну лінію, визначивши відповідальних за неї.

Інщим викликом не тільки для регіональної, а й для всієї української журналістики, стане процес роздержавлення, Його початок уже оголив безліч проблем. Одна з них – кадровий підхід нинішніх засновників, які, схоже,  таким чином сподіваються не втрачати й надалі контроль над нинішніми комунальними ЗМІ. Красномовний приклад цього – ситуація з редактором Новомиргородської районної газети Володимиром Пісковим, на захист якого спілка приймала окреме звернення. Тема роздержавлення всебічно не обговорювалась на конференції, їй буде присвячена окрема нарада.

Йшлося також про те, що обласна журналістська премія, на відміну від інших обласних премій не має свого імені. Ветеран-журналіст Юрій Матівос нагадав, що свого часу в області була премія імені Юрія Яновського. Але зараз історія регіональної журналістики вже стала  предметом досліджень  кількох молодих науковців. Отож, правлінню доручено, проконсультувавшись з ними, визначити гідне ім’я журналістської премії.

Прийнято також окреме звернення до влади, аби та допомогла зберегти унікальний архів фотокореспондента Василя Ковпака, який півстоліття фіксував  життя краю. Нині ж цей безцінний спадок  лишається фактично неприкаяним. Про це йдеться вже не перший рік, але справа, на жаль, не зрушила з місця.

Конференція тривала дещо  сумбурно, що дало підстави виконавчому директорові ОДТРК Вадиму Мурованому зауважити, що схожа вона на погані комсомольські збори. Звісно, Вадиму Жоржовичу більше підходить формат КВН. Але цього разу, на відміну від попередніх подібних зібрань, відчувалося, що журналістська спільнота краю прагне до більшої об’єднаності та корпоративної солідарності. Можливо, це пов’язано з тим, що майбутнє роздержавлення ЗМІ  сприятиме повнішій професійній самореалізації, пошуку методів виживання та утвердження в нових умовах.  Побутує порівняння журналістики з крокодилом, якого засновник веде на повідку. Але тільки доти, доки крокодил не усвідомить свою силу і вплив. Хочеться вірити, що журналістика краю наближається до цього усвідомлення.


186 0
НОВИНИ


Loading...