ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Як "танула" техніка для прибирання снігу

Як "танула" техніка для прибирання снігу

Два місяці зими вже позаду, і надворі потепліло й не сніжить, але попереду лютий, а тому лопату для прибирання снігу ховати ще зарано, яку б погоду не обіцяв Український гідрометцентр. Бо довгострокові і середньострокові прогнози синоптиків останнім часом за точністю часто нагадують прогнози відомого астролога Павла Глоби – практично нічого з його передбачень не збулося, але за звичкою всі ними цікавляться. 

Так, наприклад, заступник директора Укргідрометеоцентру Миколи Кульбіди Анатолій Прокопенко восени обіцяв, що "Всі три зимових місяці виявляться близькими до норми, як за температурою, так і за опадами. Для грудня середня норма "по морозах" — мінус 2-4 градуси, для січня і лютого — 3-5 морозу, по опадах всі місяці в межах 20 мм". Але тільки під час першого сильного снігопаду в січні в Кіровограді й області випала подвійна місячна норма опадів, в решті областей ситуація мало чим відрізнялася.

Не менш захоплююче, як з’ясувалося, порівнювати звіти кіровоградських чиновників. Так, в статті офіційного вісника Кіровоградської міської ради «Вечірня газета» за 27 січня 2014 року наводиться інформація начальника Головного управління ЖКГ Олександра Хачатуряна про прибирання вулиць від снігу, в якій ідеться про 27 одиниць техніки комунального підприємства “Кіровоград–Універсал - 2005".


Не минуло й двох років, як на початку нинішньої зими, а точніше – 1 грудня 2015 року, незмінний керівник комунальників міста Олександр Хачатурян під час прес-конференції повідомив, що до прибирання вулиць від снігу готові 25 одиниць техніки. Тобто за два роки наявної в розпорядженні комунальних служб снігоприбиральної техніки не критично, але поменшало. Що цілком нормально, враховуючи, що з роками техніка виходить з ладу  і комунальний автопарк потребує оновлення.

Але вже у січні, в період сильних снігопадів, за офіційними повідомленнями чиновників, на прибирання міста виходило 15 одиниць техніки. Куди менше ніж за два місяці поділося 10 із 25 готових, за словами Хачатуряна, машин для прибирання снігу, - залишається загадкою.

Цілком очевидним є одне – комунальні служби не мають достатнього технічного ресурсу, щоб не виглядати, як герої гумористичного фільму «Деревня дураков», для яких зима щороку настає неочікувано. Головне ж, щоб із такими «успіхами» через рік й існуюча техніка не «розтала» так же несподівано.

Водночас міська влада планує нинішнього року витратити 129 тисяч гривень на преміювання й виготовлення значків, грамот і сувенірної продукції для нагородження трудових колективів та громадян міста відзнаками міськради та виконавчого комітету; ще 388 тисяч гривень, за інформацією сайту «Наші гроші», - на піар на обласному телебаченні та на приватному каналі колишнього регіонала й екс-секретаря міської ради Ігоря Волкова; майже за мільйон гривень – прикрасити аркою вхід до Ковалівського парку… Автопарк комунальних служб теж поповниться - грейдером чи то за два мільйона, чи то за півмільйона гривень. Принаймні програмою розвитку ЖКГ передбачено на це два мільйона, хоча Олександр Хачатурян на одній з прес-конференцій називав значно скромнішу суму (не виключаю, що обмовився). Але місто, за його ж словами, вкрай потребує ще шести одиниць техніки для нормального забезпечення прибирання вулиць від снігу.

І наостанок, поцікавилася, скільки ж техніки рятувало від снігу інші подібні до Кіровограда невеликі обласні центри України. Для порівняння: в той час, як у нас «вступали у двобій» зі стихією 15 тракторів (як героїзували комунальників деякі ЗМІ), рівненські колеги пишуть про 22 одиниці снігоприбиральної техніки, сумські про 20, влада Сум за необхідності готова була залучити 50. У Хмельницькому боролися з наслідками снігопадів 20 машин...827 0
НОВИНИ


Loading...